Kategoria: Pojazdy szynowe

Grupa: Poduszki pneumatyczne Airail™Już we wczesnych latach trzydziestych XX wieku firma Firestone podjęła wyzwanie wykorzystania potencjału pneumatycznych systemów zawieszenia. W roku 1938 najwięksi producenci pojazdów autobusowych zainteresowali się nowatorskimi rozwiązaniami proponowanymi przez Firmę i rozpoczęli prace nad wdrożeniami poduszek pneumatycznych w najnowszych modelach autobusów. Wspólnie z inżynierami Firestone opracowali bardzo innowacyjne rozwiązania, których testy rozpoczęły się w roku 1944.W roku 1940 inżynierowie Firestone postanowili postawić kolejny krok naprzód, zwracając swoją uwagę na rynek pasażerskich pojazdów szynowych. Spostrzeżono możliwość wykorzystania poduszek pneumatycznych w podsystemach zawieszenia pojazdów szynowych. Współpracując z producentami kolei opracowano nowoczesne, zwijalne poduszki pneumatyczne Airail™, które stały się standardem na kilka następnych lat.


Kontynuacja prac oraz utrzymywanie stałego rozwoju spowodowało spopularyzowanie oferowanych rozwiązań w pojazdach użytkowych, naczepach i pojazdach szynowych. Wraz z opracowaniem odwracalnej poduszki pneumatycznej znacznie poprawiono wytrzymałość stosowanych rozwiązań. Zostało to szybko zauważone przez producentów pasażerskich pojazdów szynowych, którzy zaadoptowali nowe, odwracalne poduszki pneumatyczne do oferowanych produktów. Dalsze prace poświęcono udoskonalaniu odwracalnych poduszek pneumatycznych do pojazdów szynowych.


Firma Firestone Industrial Products stale rozwija i dostarcza zwijalne i odwracalne poduszki pneumatyczne do producentów pojazdów szynowych na całym świecie.


   


Dlaczego Airail™?

Komfort Pasażerów
Systemy zawieszenia korzystające z poduszek pneumatycznych Airail™ gwarantują ponadprzeciętny komfort podróżowania. Poduszki Airail™ chronią pojazd szynowy przed różnego rodzaju szarpnięciami i wibracjami, na które jest nieustannie narażony podczas eksploatacji. Dzięki dołączeniu zewnętrznego zbiornika powietrznego uzyskano niespotykaną wcześniej elastyczność i możliwość indywidualnego dopasowania częstotliwości i charakterystyki poduszki pneumatycznej do danego typu zawieszenia.

Stała wysokość podłogi
Poduszki pneumatyczne Airail™ mogą być wykorzystywane do utrzymywania poziomu podłogi pojazdu na stałej wysokości (we współpracy z systemem poziomującym). Kiedy pasażerowie wchodzą, wychodzą lub przemieszczają się po pojeździe szynowym, poduszki pneumatyczne Airail™ utrzymują stały poziom podłogi podczas podróży oraz na peronach, zapewniając maksimum bezpieczeństwa i komfortu pasażerom.

Korzyści wynikające z wydajności
Z uwagi na całokształt konstrukcji, poduszki Airide™ emitują minimum hałasu, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorstw kolejowych. Kolejną zaletą jest wytrzymałość i długi czas eksploatacji poduszek. Poduszki Airide™ są wykonane z drobiazgowo dobieranych materiałów aby zredukować ich podatność na otarcia i przegrania, co wydłuża ich czas eksploatacji do około dziesięciu lat.
Otwórz katalogwstecz


Źródło: Firestone Industrial Products - http://www.fsip.com .© EKOMA Andrzej Pawłowski
Gdynia 2017